انتقال دامنه

نوشته شده توسط منصور ملانقی زاده on . Posted in Uncategorised

برای دامنه های بین المللی com/net/org/info/biz

در صورتیکه دامنه خود را با شرکت دیگری به ثبت رسانده اید، می توانید دامنه خود را به فرانت هاست انتقال دهید و از مزایای سرویس های دامنه فرانت هاست بهره ببرید. انتقال دامنه به همراه تمدید یکساله دامنه انجام می شود، در حقیقت هزینه ای بابت انتقال دامنه نمی پردازید.

اساسا دامین های بین المللی به ۲ روش عمده قابل انتقال به شرکت دیگر هستند. بسته به اینکه شرکت مبدا ثبت کننده دومین و شرکت مقصد که میخواهید دامین به آن منتقل شود از یک رجیسترر - شرکت بین المللی طرف قرارداد آیکان - خدمات خود را دریافت کنند یا نه؛ انتقال دامین میتواند با جابجایی - MOVE - یا انتقال - TRANSFER - انجام شود. این دو روش با یکدیگر تفاوت داشته و هر کدام مراحل و شرایط خاص خود را دارد.

شرکت های خارجی متنوعی مسئول ثبت دامنه ها هستند، مانند DirectI، OnlineNIC، Enom و ... شرکتهای ایرانی که دامنه ها را به ثبت می رسانند، نماینده یک یا چند شرکت از این دست هستند. برای مثال شما دامنه خود را با شرکت مفید به ثبت رسانده اید و الان قصد دارید دامنه را به شرکت فرانت هاست انتقال دهید. اگر دامین توسط فرضا دایرکت.آی ثبت شده و هر دو این شرکتها: مفید و فرانت هاست نماینده شرکت خارجی DirectI باشند، به انتقال دامنه شما اصطلاحا جابجایی یا Move کردن گفته می شود (به معنی جابجایی دامین در پنل ۲ کاربر) که برای اینکار نیاز به پرداخت هزینه ترنسفر به شکل مرسوم (انتقال دامین بین ۲ رجیسترر متفاوت) نیست، و البته تمدید خودکار دامین هم با این جابجایی انجام نمیشود مگر اینکه شما هزینه تمدید بپردازید.

 

در صورتیکه شرکت ثبت کننده دامین فعلی شما نماینده رجیستر OnlineNIC (یا هر رجیسترر دیگر غیر از دایرکت.آی) و دامین با آن رجیسترر ثبت شده باشد و میخواهید کارگزار دامین شما ازین پس فرانت هاست که نماینده DirectI است باشد، به این تغییر انتقال دامنه یا اصطلاحا، Transfer/ ترنسفر گفته می شود که این جابجایی شامل هزینه یکساله دومین است و همراه با ترنسفر دامین شما یکسال هم تمدید می گردد

شرایط انتقال Transfer دامنه به فرانت هاست

- حداقل 2 ماه از تاریخ ثبت دامنه و یا انتقال دامنه به رجیسترر فعلی گذشته باشد.
- دامین طی ۴۵ روز گذشته تمدید نشده باشد یا ۴۵ روز از آخرین تمدید انجام شده دامین گذشته باشد. مهم! در صورت تمدید دامین در یک رجیسترر و انتقال آن طی ۴۵ روز اول پس از تمدید به رجیسترر جدید؛ تمدید انجام شده در رجیسترر قبلی از بین خواهد رفت.
- حداقل ۱۰ روز تا تاریخ انقضا دامنه ، مهلت وجود داشته باشد.
- دسترسی به کد رمز دامنه - Auth Code- Secret Code- EPP Code- درج شده در پنل دامنه (یا دریافت از شرکت واسط ثبت کننده دامین).
- دامنه در حالت قفل (Lock) نباشد. تنها دامنه های Unlock شده قابل انتقال هستند.
- حفاظت از شناسه (Privacy Protection) روی دامین فعال نباشد. اطلاعات ایمیل ادمین دامین از هویز Whois گرفته میشود.

مراحل انتقال Transfer دامنه به فرانت هاست

- در لینک سفارش انتقال دامین در پرتال کاربران و سیستم سفارش آنلاین فرانت هاست؛ انتقال دامین را انتخاب کرده نام و پسوند مرتبط را وارد کنید.
- کلیه مراحل سفارش و اطلاعات لازم را ارسال کرده و در صورت نیاز در مرحله ای از سفارش میتوانید در پرتال فرانت هاست ثبت نام کنید.
- پس از مرحله نهایی و پرداخت سفارش ایمیل های جهت تایید و شروع پروسه انتقال دریافت خواهید کرد.
- ادمین یا همان مالک دامنه می بایست با این انتقال توافق نماید، برای این منظور یک درخواست از سوی رجیسترر جدید به ادمین دامنه - آدرس ایمیلی که در Whois دامنه قابل دیدن است - ارسال می شود، ادمین دامنه میبایست برروی لینک تایید انتقال دامین کلیک نماید.
- پس از تایید درخواست ترنسفر توسط ادمین؛ شرکت رجیسترر فعلی دامین می بایست با این انتقال دومین توافق نماید.


این مراحل معمولا بین 3 تا 7 روز کاری انجام می شود و در این مدت هیچ مشکلی برای فعالیت وب سایت ایجاد نخواهد شد.